Nová střecha je velká finanční investice. Při výběru střešní krytiny byste tak měli brát ohled nejen na cenu, ale i další aspekty, které zaručí, že nová střecha skutečně vydrží. S dnešními moderními materiály je to více než možné. Stačí jen vědět, na co si dávat pozor.

Typy střešních krytin

Při pokládce střešní krytiny vycházejte z typu střechy s ohledem na kvalitu výrobce, který vám může poskytnout mnoholetou záruku. Na výběr máte několik možností.

Plastová střešní krytina

Plastové střešní krytiny se stávají stále populárnější volbou díky své vysoké odolnosti, dlouhé životnosti a možnosti výběru z různých designů. Řadí se mezi lehké krytiny, přičemž značná většina z nich je navíc světlo propustná. Díky tomu se často využívají při stavbě pergoly, zahradního domku, přístřešku či altánků. Pro bezproblémovou funkčnost je klíčová kvalita výrobku a především bezchybná montáž, která je v případě plastových krytin velmi jednoduchá.

Plastová střešní krytina

Střešní krytiny z plastu se hodí nejen v případě rekonstrukcí, ale i na novostavbách pro pokrývání šikmých a strmých střech. Ačkoliv na trhu existuje mnoho variant, mezi nejoblíbenější se stále řadí střešní krytina Capacco. Jednou z klíčových výhod je její ekologičnost, protože je vyrobena ze 100% recyklovaného plastu. A pokud hledáte kvalitu s 20letou zárukou, již hledat nemusíte.

Asfaltové šindele

Další možností jsou asfaltové šindele, které nabízejí celkovou odolnost vůči povětrnostním vlivům, a to bez ohledu na to, zda jde o silný vítr, těžký sníh, nebo vysoké teploty. Tlumí hluk z dopadajících dešťových kapek a odpuzují hmyz. Jsou proto ideální volbou pro domy s podkrovními místnostmi. Vzhledem k nízké hmotnosti nezatěžují krovy a nabízí příjemné ztvárnění střechy za nízkou cenu. Pokládka je rychlá a jistě oceníte schopnost kopírování podkladu, díky čemuž se asfaltové šindele řadí mezi ideální volbu pro střechy s vikýři, věžičkami či jinými ozdobnými prvky.

Asfaltové šindele

Hliníková krytina

Pokud hledáte lehkou, pevnou a odolnou střešní krytinu, sáhněte po té hliníkové. Hliníková krytina je vhodná pro střechy s nízkým sklonem, což ji činí univerzálním řešením pro různé typy staveb. Nepřetěžuje krovy a je odolná vůči korozi. Navíc má extrémně dlouhou životnost, řadí se proto mezi dlouhodobé investice.

Kvalitně odvedená montáž je zásadní

Ať už si vyberete jakýkoliv typ střešní krytiny, nezapomeňte se při montáži držet doporučení výrobce. V opačném případě se vystavujete riziku brzkého poničení, což jistě nechcete. Abyste ochránili i fasádu, nezapomeňte na další klempířské prvky, jako jsou okapové žlaby a hromosvody.

Nezapomeňte o střechu pečovat. A to i v případě, že všechny uváděné druhy střešních krytin se vyznačují odolností proti povětrnostním vlivům. Na mysli máme ochranu před ptactvem, mechem a sesuvem sněhu.