Přemýšleli jste někdy, kolik času Vám zabere starost o trávník? Kolik času strávíte tím, že musíte připravit benzínovou sekačku? Kolik hluku a dohadování se sousedy jste kvůli tomu měli? Pokud víte, jak byste s Vaším časem dokázali naložit lépe, pak třeba právě pro Vás je tu robotická sekačka na trávu Viking IMow.

Je to vlastně obdoba domácích robotických mopů, které jsou na trhu již několik let a které mají senzory, které jim zabraňují narážet do překážek. Princip této sekačky je trošku jiný. Po obvodu zvolené plochy, určené k sečení se nainstaluje omezovací drát, který téměř není vidět. Ten vysílá signál, který sekačka považuje za nepřekonatelnou hranici. Podle rozlohy vašeho trávníku si také můžete zvolit dva modely sekačky.

Inteligentní sekačka se po sekání a vybití baterie sama dojede nabít do dokovací stanice. Průměrná doba nabíjení je cca 1 hodina. Sekat na jedno nabití pak vydrží 90 minut. Pokud seká větší plochu a potřebuje se dobít během sekání, je možno se dobít zrychleným cyklem. Pokud však zvládne sekání, dobíjí se robot až v noci, kdy je cena elektřiny levnější a šetří tak Vaší peněženku.

Kam ale mizí posekaná tráva? IMow je vybaven mulčovačem, který trávu rozmělní na velmi drobné částečky, které poté nechává v trávníku samotném. To má dvě funkce. Zaprvé není potřeba mít místo pro posečenou trávu či kompost, zadruhé hnojí trávník samotná posečená tráva.

Tím výčet funkcí sekačky nekončí. Má například řadu senzorů, které ji vypnou, pokusí-li se ji někdo dotknout nebo nadzvednout. Je tak bezpečná pro děti i zvířata, které se pohybují na zahradě. Senzor deště dokáže přerušit sečení při letním lijáku a pokračovat později na stejném místě, kde sečení skončilo.

Sekačka také sama pozná, který porost trávníku je hustý a který řidší a sama přizpůsobí rychlost pojezdu.

Zaujala Vás tato robotická vychytávka? Pak věřte, že budete muset sáhnout hluboko do kapsy. Cena slabší verze je cca 60000,- Kč, silnější verze označená P pak o 5 tisíc dražší.