Ať už se do výroby zahradního posezení vrhnete sami, nebo raději vsadíte na nákup kvalitního zahradního nábytku, nezapomeňte na komfort, pohodlí, příjemné materiály a propojení prostoru se zahradou i interiérem. Jak v zahradě vytvořit příjemný prostor pro posezení? Pojďte se s námi inspirovat!

Venkovní posezení z palet

Jednou z nejlevnějších a nejoriginálnějších možností, jak si vytvořit zahradní posezení, je využít palet. Palety jsou snadno dostupné a lze je sehnat za velmi nízkou cenu či dokonce zdarma. Palety lze použít jako základ pro stavbu pohovky, křesel či stolků. Stačí je jen očistit, ošetřit proti vlhkosti a nalakovat dle vašeho vkusu. Díky tomu se hodí prakticky kamkoliv - dalším bonusem je také fakt, že můžete z palet vytvořit pohovku, křesla nebo lehátka dle vašich prostorových možností a fantazie.

Zdroj: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/drevo-zahrada-stromy-dum-2615407/

Hotový nábytek už jen stačí doplnit měkkými matracemi nebo polštáři k sezení. Ty seženete prakticky ve všech hobby marketech nebo obchodech se zahradním nábytkem. Stolek z palet pak můžete vylepšit o vrchní skleněnou desku, která se snadno udržuje a dodá vytvořené sestavě nádech elegance a vkusu.

Investice do zahradního nábytku

Kvalitní zahradní nábytek může být sice dražší investicí, ale pokud chcete mít dlouhodobě krásné a praktické venkovní posezení, stojí za to do něj investovat. Při výběru nábytku myslete na materiál – dřevo, kov či umělý ratan mají různé vlastnosti a odolnost vůči povětrnostním podmínkám. 

Mezi nejodolnější materiály patří samozřejmě plast a kov. Pod plastem už si dnes nemusíte představit jen nevkusné bílé židle z levného plastu, které se při první bouřce polámaly. Moderní plastový zahradní nábytek je obvykle imitací oblíbeného ratanu. Jedná se o krásný doplněk do každé zahrady, který poslouží léta.

TIP: Při nákupu zahradního nábytku či materiálu k jeho stavbě se vždy hodí ušetřit - díky slevám na Baumax.cz pořídíte vše potřebné za skvělé ceny!

Zdroj: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/talir-drevo-svetly-relaxace-238377/

Nezapomeňte na dekorace a zeleň

Aby bylo vaše zahradní posezení opravdu útulné a příjemné, nezapomeňte na dekorace a zeleň. Květináče s okrasnými rostlinami či bylinkami vytvoří příjemnou atmosféru a spojí celý prostor posezení se zbytkem zahrady a přírody. Vhodné jsou také dekorativní polštáře, svícny, lampiony či girlandy. Pokud máte dostatek prostoru, můžete kolem posezení vysadit keře či stromky pro více soukromí.

Houpací sítě a křesla pro maximální relax

Pro skutečný odpočinek a maximální pohodlí na zahradě jsou ideálním řešením houpací sítě a křesla. Tyto doplňky poskytnou pohodlné místo pro rekax, čtení či poslech hudby. Houpací síť můžete zavěsit mezi dvěma stromy nebo sloupky, přičemž dbejte na pevnost uchycení. Houpací křesla lze umístit na pergolu nebo speciálně navržený stojan.

Zdroj: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/dovolena-relaxace-voda-hotel-3655907/

Renovujte starý nábytek

Pokud máte doma starý nábytek, který již nepoužíváte, můžete ho s trochou snahy a kreativity proměnit v útulné zahradní posezení. Staré židle či lavice můžete očistit, přebrousit a nalakovat novou barvou. Ze starého stolu lze vyrobit nízký konferenční stolek pro venkovní posezení. Přidáním dekorací, polštářů či prostírání tak získáte originální a stylové posezení za zlomek ceny nového nábytku. Nezapomeňte k nátěrům použít barvy vhodné pro venkovní užití.