Jason Wynyard z Nového Zélandu opět ukázal své výsadní postavení a získal titul mistra světa na světovém šampionátu STIHL TIMBERSPORTS®. Martin Komárek vybojoval již sedmou medaili z mistrovství světa před 3 500 diváky ve vyprodané Olympiahalle v Innsbrucku.

Poslední řez pilou o výkonu 80 koňských sil a dřevěný disk padá směrem k zemi a staronový šampión je opět korunován. Jason Wynyard je po šesté nejlepším sportovním dřevorubcem planety. Technicky precizní, přesný, silný a rychlý maorský obr měřící 195cm získal vítězství v tři a půl hodiny dlouhém klání, kde se utkalo dvanáct národních šampiónů. Loni titul vybojoval Australan Brad DeLosa, který se musel spokojit jen s bronzem, potom co nezvládl poslední disciplínu Hot saw. Stříbro vybojoval Čech Martin Komárek, který také ustavil nový český rekord v disciplíně Single Buck. Martin je dlouhodobě nejlepším Evropanem v tomto sportu. V týmovém závodu, který o den předcházel individuálnímu skončil český tým na sedmém místě. Vítězi se stali Australané.

Martin stěží zakrýval radost a takto zhodnotil závod: „Jsem velmi hrdý na sedmou medaili z mistrovství světa. Celý závod byl velmi těžký a soupeři jsou stále lepší. Vůbec jsem v takové umístění nedoufal, ale je to tak. Jsem vicemistrem světa!“