Na území Čech má pivo opravdu bohatou tradici, která se nicméně nedá srovnávat s tou orientální, kde se vlastně zrzavý nápoj objevil poprvé. První zde pili pivo Germáni a Keltové, samozřejmě se přidali i později přesídlivší Slované.

Vůbec první tuzemský pivovar byl založen na konci desátého století v Břevnově, kde vznikl v souvislosti se založením tamního kláštera. Z původní výsady panovníkových oblíbenců se stala postupně běžná záležitost pro každou českou domácnost, ve dvanáctém století už měl právo vařit pivo prakticky kdokoliv – ať už pro svou potřebu nebo coby obchodní artikl. A opět – příprava piva byla v těchto dobách výsadou v podstatě jen a pouze pro ženy.

Česká piva byla na sklonku středověku vysoce žádaná i v zahraničí, v čemž se situace dodnes příliš nezměnila. Tehdy bylo na výsluní zájmu hned několik desítek šlechtických pivovarů, které vynášely svým majitelů nemalé finanční sumy.

Moderním průkopníkem pivovarnictví v Čechách byl František Ondřej Poupě, který na sklonku osmnáctého století vynašel nové postupy a mechanismy, díky kterým se tehdejší pivo výrazně přiblížilo své dnešní podobě.

Přelom přišel například i v roce 1842, kdy se v Plzni, i díky spoluúčasti prvotřídních německých sládků, podařilo založit pivovar, jehož sláva přetrvává dodnes. Devatenácté století je proto právem považováno za zlatou éru tuzemského pivovarnictví, pivo se vyváželo až do několika set zemí (připomeňme – dnešní státy často tvořilo tehdy několik malých knížectví nebo hrabství, tedy i proto je počet tak vysoký). Našly se i peníze na stavbu hned třiceti nových pivovarů, pivo teklo v každém městě a na každé vesnici, ve výborné kvalitě a doslova proudem.

Válečné události – první i druhé světové války – samozřejmě výrobu piva trochu utlumily. Za druhé světové války se běžně točilo i pěti nebo šestistupňové pivo, což si dnes asi neumíme představit. Po roce 1948 pak byla řada provozoven zestátněna a do jisté míry se i přestalo s modernizací, přesto lesk českého piva pronikl i na evropský západ, to snad i díky používání původních ověřených technologií.

V současné době se vyrábí na devatenáct milionů hektolitrů piva, z toho se zhruba desetina vyváží za hranice – a zbytek se zkrátka prolije hrdlem v českých hospodách a domácnostech – spotřebu skoro stoprocentně zvládá pokrýt sedm největších českých pivovarů.

O autorovi

Přidat komentář